دسته بندی

فیلتر چک باکس سوالات متداول
  • وارد سامانه …….. می‌‌‌شوید و پس از ثبت نام و دریافت اکانت کاربری به بخش دریافت تسهیلات توسعه درونزا می‌‌‌روید.
  • فرم پیشنهاد اولیه را تکمیل می‌‌‌کنید.
  • کارگزاران رینکستت پس از ارزیابی برای تکمیل طرح درخواست با شما تماس خواهند گرفت.
  • در صورت تایید طرح از سوی کارشناسان ستاد نانو، درخواست طرح تکمیلی ارائه می‌‌‌شود. برای باز ارسال طرح تکمیلی 10 روز زمان دارید.
  • در جلسه‌ای با حضور کارشناسان ستاد، نماینده شرکت، نماینده کارگزاری و رابط شرکت طرح را ارائه می‌‌‌کنید.
  • در صورت توافق در مورد هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اعلامی، سایر مراحل برای دریافت تسهیلات انجام می‌‌‌شود.

این تسهیلات ریسک فرایند تحقیق و توسعه -چه به لحاظ فنی و چه بازار را کاهش می‌‌‌دهد و کمک می‌‌‌کند تامین مالی برای اجرایی کردن ایده‌های نانویی صورت پذیرد؛ ایده‌‌‌‌‌هایی که قابلیت استفاده و بهبود خواص و ویژگی‌‌‌‌‌ها در محصولات فعلی شرکت‌‌‌‌‌ها را دارند یا ایده‌‌‌‌‌هایی که سبب تولید محصولات نانویی و توسعه سبد محصولات می‌شوند.

با اختصاص این کمک هزینه مالی، شرکت‌ها می‌‌‌توانند پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های نانویی را در اولویت کاری برنامه خود قرار دهند و این نوع از پروژه‌ها به علت محدودیت‌های مالی، به تعویق نیفتند.

این وام به پروژه‌‌‌‌‌هایی تعلق می‌‌‌گیرد که در صدد تولید محصولی نانویی مورد نظر باشند یا استفاده از فناوری نانو خواص قابل توجهی را در مقایسه با حالتی غیر نانو در محصولشان ایجاد کند؛ به نحوی که ایده اولیه در آستانه تولید در مقیاس آزمایشگاهی یا نهایتا نیمه صنعتی باشد.

نکته: در صورتی که محصول شما تولید و عرضه به بازار شده باشد، مشمول این تسهیلات نمی‌شود البته می‌‌توانید با گرفتن مشاوره از کارشناسان ستاد از سایر تسهیلات ستاد استفاده کنید.

بله، در صورتی که در بازه زمانی مشخص شده در قرارداد، بتوانید پارامتر‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تشویقی مانند اخذ گواهی نانومقیاس و مجوز‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مورد تایید کارشناسان ستاد را کسب کنید، می‌‌توانید سود وام را به 7% تقلیل دهید.

میزان تسهیلات با ارزیابی از شرکت‌‌‌‌‌ها با توجه به هزینه‌های اعلامی برای واحدها و فعالیت‌های گوناگون پروژه از جمله نیروی انسانی، مواد اولیه برای مقیاس آزمایشگاهی یا نیمه صنعتی، تجهیزات ضروری، آزمون‌‌‌‌‌ها و خدمات مشخص می‌‌‌شود. در سال 1400 سقف وام تخصیص داده شده 10 میلیارد ریال بود.

مدت زمان بازپرداخت وام 30 ماهه است و بازپرداختش 6 ماه پس از تنفس آغاز می‌‌‌شود.

این طرح یک حمایت مالی توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است که در قالب وام کم بهره (12%) به پروژه‌‌‌‌‌‌های در حال تحقیق و توسعه نانویی تعلق می‌‌‌گیرد.

پرسش خود را مطرح کنید