قرص لیپوکلسید

کلسیم جذب محدودی در بدن افراد دارد و در بسیاری از موارد مصرف آن باعث ایجاد اخلال در عملکرد دستگاه گوارش می‌شود.
دل‌درد، تهوع و یبوست از جمله عوارض رایجی هستند که ممکن است در اثر استفاده از مکمل کلسیم بروز پیدا کنند. از سوی دیگر، احتمال ایجاد تداخل دارویی کلسیم با بسیاری از مکمل‌ها و املاح معدنی دیگر (مانند آهن، روی، فسفر و…) نیز وجود دارد. دستگاه گوارش بسیاری از افراد قادر به هضم همزمان این عناصر نیست و در هر زمان تنها یکی از آن‌ها را جذب می‌کند؛ اما به تازگی انقلابی در «دارورسانی» (DrugDelivery) رخ داده است و محققان توانسته‌اند با بهره‌گیری از «لیپوزوم»ها – کیسه‌های کروی از جنس غشای سلولی که می‌توانند ترکیبات مختلف را در داخل خود حمل کرده و به سلول‌های بدن تحویل دهند – روش جدیدی برای انتقال دارو ابداع کنند که نه‌تنها عوارض گوارشی ناشی از مصرف کلسیم را به‌طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد، بلکه از ایجاد تداخل دارویی نیز جلوگیری می‌کند.
شرکت «کیمیا کالای رازی» به‌کمک استفاده از فناوری نانو در ساخت مکمل‌ها، موفق به تولید مکمل کلسیم «نانولیپوزومال» با نام
«نانومکمل لیپوکلسید» شده است. در حال حاضر این نانومکمل‌ها در دو فرم دارویی روانه بازار شده‌اند؛ شربت که مختص کودکان است و قرص که برای بزرگسالان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نانومکمل‌های لیپوکلسیدی که مجموعه کیمیا کالای رازی تولید می‌کند، علاوه بر کلسیم حاوی عناصر دیگری مانند منیزیوم، روی و ویتامین د3 نیز هستند.

نام شرکت : کیمیا کالای رازی
حوزه : سلامت

مزایای فنی، اقتصادی و استراتژیک محصول

  • از بین رفتن عوارض گوارشی ناشی از مصرف مکمل‌های کلسیم غیرلیپوزومال
  • افزایش میزان جذب کلسیم در بدن تا 1/7 برابر بیشتر از مکمل‌های معمولی
  • کاهش قابل توجه احتمال ایجاد تداخل دارویی ناشی از مصرف کلسیم به‌صورت معمولی
  • قیمت معادل کمتر از یک‌دوم نمونه خارجی